otopr.pl Grupy dyskusyjne Lek Pabi-dexamethason

Lek Pabi-dexamethason

1
Data: 3 listopad 2005, 19:03
Temat:

Lek Pabi-dexamethason

Autor: szymek

Witam!
Moja mama jest chora na Nowotwór płuc z przerzutami na mózg...
Od kilku miesiecy jest podawany lek Pabi-dexamethason.
Zauwazylem niepokojace objawy czyli przybranie wagi, opuchniecie twarzy i
całego ciała, grzybica i schodzenie skóry oraz zanik miesni.
Najgorsyzmi skutkami ubocznymi sa ogromna nerwowosc i jakies paranoje lub
psychozy.
Czy czesto takie skutki wystepuja? Czy jest to normalne? Czytałem w
internecie ze rzeczywiscie ten lek ma ogromna ilosc efektow ubocznych, ale
czy nie istnieje jakis inny ktory mozna byloby stosowac w tej chorobie..
bardzo dziekuje za wszelkie wypowiedzi

2
Data: 3 listopad 2005, 19:44
Temat:

Re: Lek Pabi-dexamethason

Autor: justy

dexamethason.


przybranie wagi, opuchniecie twarzy i
całego ciała, grzybica i schodzenie skóry oraz zanik miesni.



to typowe działania niepożądane doustnych sterydów, nie tylko dexametazonu.
porozmawiajcie z lekarzem; może warto zmienic np. dawkowanie?




Tematy powiązane z Lek Pabi-dexamethason:



Copyright 2007-2008 © otopr.pl Informacje Prasowe
Projekt i wykonanie: E2


web stats stat24