otopr.pl Grupy dyskusyjne Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.?

Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.?

1
Data: 10 marzec 2003, 11:03
Temat:

Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.?

Autor: BliSki.

Mam takie pytanie:

Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na skrzyżowaniu
z sygnalizacja świetlną? Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
to czy możemy tam również zawrócić czy nie?
--
-o--***--o-
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
RedLani 1,5+LPG; P.M.S Edition [WRC] & ZG, Powered by Castrol


2
Data: 10 marzec 2003, 11:07
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świe? tlną.?

Autor: Leszek


Użytkownik "BliSki." napisał w wiadomości
news:b4hrei.3vusjf5.1@BliSki.pl...


Mam takie pytanie:

Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na skrzyżowaniu
z sygnalizacja świetlną?



"Ale to już było" - M.Rodowicz.


Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu, to czy możemy tam


również zawrócić czy nie?

Jeśli z tym wydzielonym pasem występuje jednocześnie sygnalizator kierunkowy
to nie możemy zawracać.


Pozdr
Leszek


3
Data: 10 marzec 2003, 11:14
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizac? ją świetlną.?

Autor: Benny

BliSki. wrote:


Mam takie pytanie:

Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na skrzyżowaniu
z sygnalizacja świetlną? Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
to czy możemy tam również zawrócić czy nie?


No ja po takim zawroceniu dostalem 50zl do zaplaty (pas do lewoskretu +
sygnalizotor do lewoskretu).

Zbyszek


4
Data: 10 marzec 2003, 11:15
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świe? tlną.?

Autor: Leszek


Użytkownik "BliSki." napisał w wiadomości
news:b4hrei.3vusjf5.1@BliSki.pl...


Mam takie pytanie:

Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na skrzyżowaniu
z sygnalizacja świetlną? Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do


lewoskrętu,


to czy możemy tam również zawrócić czy nie?



A oto odpowiedni przepis pochodzący z Rozp. sprawie znaków i sygnałów :


§ 87. 1. Znaki:


1) P-8a "strzałka kierunkowa na wprost",
2) P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania",
3) P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania"


oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona
tylko w kierunku wskazanym strzałką; połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub
P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach wskazanych strzałkami
kierunkowymi.
2. Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na
skrajnym lewym pasie ruchu, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że
jest to zabronione znakiem pionowym B-23 lub ruch jest kierowany
sygnalizatorem S-3.


Pozdr
Leszek


5
Data: 10 marzec 2003, 13:06
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Autor: ROBBO 2


Użytkownik "BliSki." napisał w wiadomości
news:b4hrei.3vusjf5.1@BliSki.pl...


Mam takie pytanie:

Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na skrzyżowaniu
z sygnalizacja świetlną? Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do


lewoskrętu,


to czy możemy tam również zawrócić czy nie?



Mozna, chyba ze jest sygnalizator S-3 "strzalka" lub znak zakaz zawracania
wtedy nie mozna.
Bylo bylo.



--
Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

6
Data: 10 marzec 2003, 13:18
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świe? tlną.?

Autor: Leszek


Użytkownik "ROBBO 2" napisał w wiadomości
news:b4huuh$h54$1@inews.gazeta.pl...


Mozna, chyba ze jest sygnalizator S-3 "strzalka" lub znak zakaz zawracania
wtedy nie mozna.
Bylo bylo.



Dalej piszesz dla nabijania statystyki????
Przecież odpowiedź padła dwie godziny temu.


7
Data: 10 marzec 2003, 13:30
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Autor: ROBBO 2


Użytkownik "Leszek" napisał w wiadomości
news:b4hvpd$k4o$1@topaz.icpnet.pl...



Użytkownik "ROBBO 2" napisał w wiadomości
news:b4huuh$h54$1@inews.gazeta.pl...

> Mozna, chyba ze jest sygnalizator S-3 "strzalka" lub znak zakaz


zawracania


> wtedy nie mozna.
> Bylo bylo.

Dalej piszesz dla nabijania statystyki????
Przecież odpowiedź padła dwie godziny temu.



A ty po co to napisales ? Nudzi ci sie nie masz sie do czego przyczepic to
zajmij sie praca.
Jakbym widzial odpowiedz to bym nie napisal.




--
Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

8
Data: 10 marzec 2003, 15:02
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świe? tlną.?

Autor: Andrzej La

Użytkownik "BliSki." napisał w wiadomości
news:b4hrei.3vusjf5.1@BliSki.pl...


Mam takie pytanie:

Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na
skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlną? Dokładnie jeśli mamy
wydzielony pas do lewoskrętu, to czy możemy tam również
zawrócić czy nie?



Zależy, jaki sygnalizator.

Jeśli S-3 - nie wolno.



9
Data: 10 marzec 2003, 16:39
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš œwietlnš.

Autor: Artur Gola

"BliSki." napisał:


Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
to czy możemy tam również zawrócić czy nie?


Tak, można, ale pod warunkiem, że na synalizatorze JEST rowniez
strzalka do zawracania lub sygnalizator jest wyłączony (ruch nie jest
kierowany sygnalizacją świetlną).

Tym, którzy zechca się ze mną nie zgodzić podpowiadam: zabronione jest
z pasa dla lewoskrętów (P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania") +
sygnalizacja świetlna [§ 72.3 § 87.2 rozp. w/s znaków i....].
W paragrafach wyraznie okreslono "strzałka kierunkowa do skręcania", a
tu may do czynienia ze P-8b "strzałka kierunkowa do zawracania".

Artur Golański

10
Data: 10 marzec 2003, 17:06
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš œwietlnš.

Autor: Artur Gola


Autopoprawka do poprzedniego listu - ostatnie zdanie winno być:


tu mamy do czynienia ze P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania".



Artur Golański
Artur Golański

11
Data: 10 marzec 2003, 17:16
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš ?wie? tlnš.?

Autor: Leszek


Użytkownik "Artur Golanski" napisał w wiadomości
news:aadp6vg46flqh791tb9usspqhfc5d5fg8e@4ax.com...



Autopoprawka do poprzedniego listu - ostatnie zdanie winno być:
>tu mamy do czynienia ze P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania".



Następna poprawka.
Wyczerpujące odpowiedzi padły 6 godzin wcześniej.

Pozdr
Leszek


12
Data: 10 marzec 2003, 20:00
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu?= z sygnalizacją świetlną.?

Autor: Adam Płasz

BliSki. wrote:


Mam takie pytanie:




Czy wg. Obecnej sytuacji prawnej jest możliwość zawracania na skrzyżowaniu
z sygnalizacja świetlną? Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
to czy możemy tam również zawrócić czy nie?



Zalezy od tego, jaki masz nad nim sygnalizator.

--


___________ (R)


/_ _______ Adam 'Trzypion' Płaszczyca (+48 502) 122 688


___/ /_ ___ ul. Ludwiki 1 m. 74, 01-226 Warszawa


_______/ /_ IRC: _555, http://mike.oldfield.org.pl/


___________/ mail: _555@irc.pl UIN: 4098313 GG: 3524356

13
Data: 10 marzec 2003, 21:15
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš ?wietlnš.

Autor: Artur Gola

"Leszek" napisał:


Wyczerpujące odpowiedzi padły 6 godzin wcześniej.



Masz na myśli tę poniższą:


Jeśli z tym wydzielonym pasem występuje jednocześnie
sygnalizator kierunkowy to nie możemy zawracać.



błędną, zresztą ?

Artur Golański

14
Data: 10 marzec 2003, 21:25
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš ?wietlnš.

Autor: Artur Gola

Kolejna (ostatnia dzisiaj) poprawka:


błędną, zresztą ?


Przepraszam ! Nie było błedu-moja wina.
W pierwszym liscie przeczytałem: "wydzielony pas do zawracania", a
było 'dla lewoskrętów' i stąd niepotrzebne moje listy.
Jutro idę do okulisty ;-)

Artur Golański

15
Data: 11 marzec 2003, 02:48
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Autor: Diodak


"Ale to już było" - M.Rodowicz.



Nie M.Rodowicz, a A.Sikorowski ;-)

Pozdrawiam

--
Diodak



16
Data: 11 marzec 2003, 09:18
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetl? ną.?

Autor: Adam Obszy



Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
to czy możemy tam również zawrócić czy nie?


Tak, można, ale pod warunkiem, że na synalizatorze JEST rowniez
strzalka do zawracania lub sygnalizator jest wyłączony (ruch nie jest
kierowany sygnalizacją świetlną).

Tym, którzy zechca się ze mną nie zgodzić podpowiadam: zabronione jest
z pasa dla lewoskrętów (P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania") +
sygnalizacja świetlna [§ 72.3 § 87.2 rozp. w/s znaków i....].
W paragrafach wyraznie okreslono "strzałka kierunkowa do skręcania", a
tu may do czynienia ze P-8b "strzałka kierunkowa do zawracania".



To 80% patroli z Belwederskiej (na wysokosci Morskiego Oka) zawraca 8-)

Mandaty obywatelskie ?


\_/


mo0! ( _ ) -(_)-


~O o~__ / \
(._.)_|\


________|_|_|_____


CCIE #8557




17
Data: 11 marzec 2003, 09:51
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš ?wietlnš.

Autor: ROBBO 2


Użytkownik "Artur Golanski" napisał w wiadomości
news:v0cp6v8dirjd89fvqgbj9ci11jna6ip8ja@4ax.com...


"BliSki." napisał:

>Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
>to czy możemy tam również zawrócić czy nie?
Tak, można, ale pod warunkiem, że na synalizatorze JEST rowniez
strzalka do zawracania lub sygnalizator jest wyłączony (ruch nie jest
kierowany sygnalizacją świetlną).



Pokaz mi sygnalizator ze strzalka do zawracania :)))



--
Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

18
Data: 11 marzec 2003, 10:27
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu?= z sygnalizacją świetlną.?

Autor: Adam Płasz

Diodak wrote:


"Ale to już było" - M.Rodowicz.




Nie M.Rodowicz, a A.Sikorowski ;-)




Nie A. Sikorowski, a CKB A. Sikorowski!



--


___________ (R)


/_ _______ Adam 'Trzypion' Płaszczyca (+48 502) 122 688


___/ /_ ___ ul. Ludwiki 1 m. 74, 01-226 Warszawa


_______/ /_ IRC: _555, http://mike.oldfield.org.pl/


___________/ mail: _555@irc.pl UIN: 4098313 GG: 3524356

19
Data: 11 marzec 2003, 10:54
Temat:

Re: Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacjš ?wietlnš.

Autor: petek

znaki na sygnalizatorze również są znakami nakazu. Jeśli te nie działają to
znaki na jezdni pełnia taką funkcję. Bardzo dobrze jest to egzekfowane pod
IKA na Opolskiej w Krakowie i Geant na Komorowskiego i TESCO Kapelanka przez
policjantów. Złamanie tego nakazu kosztuje ok 200 zł.
Użytkownik "ROBBO 2" napisał w wiadomości
news:b4k7sc$m94$1@inews.gazeta.pl...



Użytkownik "Artur Golanski" napisał w wiadomości
news:v0cp6v8dirjd89fvqgbj9ci11jna6ip8ja@4ax.com...
> "BliSki." napisał:
>
> >Dokładnie jeśli mamy wydzielony pas do lewoskrętu,
> >to czy możemy tam również zawrócić czy nie?
> Tak, można, ale pod warunkiem, że na synalizatorze JEST rowniez
> strzalka do zawracania lub sygnalizator jest wyłączony (ruch nie jest
> kierowany sygnalizacją świetlną).

Pokaz mi sygnalizator ze strzalka do zawracania :)))



--
Serwis Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/






Tematy powiązane z Zawracanie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.?:



Copyright 2007-2008 © otopr.pl Informacje Prasowe
Projekt i wykonanie: E2


web stats stat24